Najväčšia ''menšina'' sveta

Autor: Daniel Ágošton | 19.3.2016 o 20:33 | Karma článku: 5,11 | Prečítané:  190x

Na svete existuje mnoho menšín v rôznych krajinách.Ale počuli ste už niekedy o Kurdoch? Stavím sa že nie.Ale aj keď ste o nich niekde počuli, tak toho určite nebolo veľa. 

Kto sú Kurdi? Kurdi sú práve tou najväčšou menšinou sveta, menšinou ktorá nemá vlastný štát, pričom odhadovaný počet Kurdov je okolo 40 miliónov.Presne tak, vôbec ich nie je málo.Kurdi sa nachádzajú na území piatich štátov.Toto územie nazývané Kurdistan leží väčšou časťou v juhovýchodnom Turecku, taktiež v Sýrií, Iraku, Iránu a Arménsku.Rozloha Kurdistanu je asi osemkrát väčšia ako rozloha slovenska.

Médiá nám ''podrobne ukazujú'' čo sa deje s bojom proti ISIS v Sýrií.Je to občianska vojna medzi Sunnitmi a Šiítmi, pričom Asad je na strane Šiítov podporovaný Putinom a sunnitská  opozícia je podporovaná z USA.Islamský štát hrá rolu nebezpečného experimentátora medzi dvoma protivníkmi.ISIS- ''tajne podporovaný'' a financovaný z Turecka, je úžitočným prostredníkom v tomto chaose práve pre Turecko a USA.Práve pre tento účel boli vytvorení.Čo to má spoločné s Kurdmi? Veľa.Len médiá o tom mlčia.

Kurdské ženy sú veľmi obávané medzi bojovníkmi ISIS, a to z toho titulu, že radikálni islamisti sa neboja ničoho viac ako byť poslaný k Alláhovi kurdskou ženou.Áno, kurdské ženy bojujú proti ISIS.Kurdi sú totiž jediní kto bojuje proti Islamskému štátu na súši.Bombardovanie zo vzduchu je síce účinné, ale iba na ničenie zásob ktoré boli pripravené pre milovaných Turkov.Kurdská armáda je jediným hlavným nepriateľom pre Islamský štát pretože s nimi bojujú tvárou v tvár.O tom ale médiá neinformujú.

Turci si naďalej hrajú svoju ''nenápadnú'' hru a snažia sa Kurdov vytlačiť z Turecka.Už viackrát poslali stíhačky na bombardovanie islamských radikálov.Chybička bola iba v tom, že to úplne nechtiac a náhodou vyhodili na Kurdov.

Kurdský národ má niekoľko tisícročnú tradíciu, je úzko spriaznený s Peržanmi.Po príchode islamu väčšinou asimilovali nové náboženstvo so zvláštnymi prvkami, ktoré nie sú súčasťou tradičného islamu a preto sú mnohými moslimami považovaní za odpadlíkov.Kurdi to jednoznačne majú veľmi ťažké v boji za vlastné územie a v nekonečnom obraňovaní proti radikálnym islamistom.Práve pre ich kľúčovú rolu v sýrskych bojoch sú médiami zamlčovaní.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Muži prišli na to, ako po narodení dieťaťa získať viac peňazí

Ak ide na materskú aj muž, rodina si môže pekne privyrobiť. Veľa ľudí o tom nevie.

KOMENTÁRE

Boj s Ficom už nestačí

Pravica by sa mala zamerať na daňovú politiku a kritiku byrokracie.

SVET

V najväčšom austrálskom zábavnom parku zomreli ľudia

Za tragédiou je zrejme dopravný pás na vodnej atrakcii.


Už ste čítali?